free templates joomla
Polski (PL)Deutshland(de)English (UK)

Artykuły prasowe

Ekologiczne budownictwo drewniane

     Mająca 80-letnie tradycje w branży drzewnej firma Heban z Tucholi przed kilkoma laty skierowała swoją działalność między innymi w stronę ekologicznego budownictwa drewnianego. Wykorzystując nowoczesne technologie skandynawskie oraz własne wieloletnie doświadczenie, proponuje zainteresowanym nie tylko zdrowe, ale również energooszczędne domy na bazie lekkiej konstrukcji szkieletowej.

Czytaj więcej...

Dla budownictwa szkieletowego - sosna z Borów Tucholskich

     Drewno to naturalny surowiec o organicznej strukturze komórkowej całkowicie odtwarzalny w przyrodzie. Używany przez ludzi od tysiącleci, prawidłowo stosowany, należycie zabezpieczony i konserwowany może pełnić funkcje konstrukcyjne przez dziesiątki, a nawet setki lat. Drewno to także materiał ekologiczny, niezwykle przyjazny człowiekowi , do produkcji którego potrzeba minimalnej ilości energii. Naturalne cechy drewna związane z jego budową komórkową stanowią o jego zaletach niespotykanych w innych materiałach budowlanych.

Czytaj więcej...

Jakość sosnowych elementów klejonych dla budownictwa szkieletowego

     W badaniach określono jakości pozyskiwanych elementów konstrukcyjnych z tarcicy sosnowej do produkcji konstrukcji drewnianych. Praca obejmowała porównanie właściwości wytrzymałościowych i jakościowych surowca w odniesieniu do właściwych norm przedmiotowych z uwzględnieniem  przedziałów wymiarowych półfabrykatów. Dla celów porównawczych badanych belek wielkowymiarowych odniesiono  uzyskane wyniki do próbek modelowych zgodnych z właściwymi normami. Stwierdzono niższe wartości wytrzymałości na zginanie i niższy moduł sprężystości niż wykazywały to badania porównawcze na małych próbkach.

Czytaj więcej...

Budownictwo szkieletowe i drewno klejone

     Drewno to naturalny surowiec o organicznej strukturze komórkowej. Oprócz kamienia, ceramiki, drewno należy do najstarszych i najszlachetniejszych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Jako ciało higroskopijne gwarantuje naturalną regulację wilgotności, co zapewnia użytkownikom zdrowy mikroklimat mieszkania przyjazny dla alergików. Te i szereg innych cech użytkowych drewna przyczyniły się w znacznym stopniu do tak powszechnego zastosowania tego materiału jako podstawowego budulca podczas wznoszenia domów. 

Czytaj więcej...

logos-dom-dla-kowalskiegologos-osada-borowieckalogos-osiedle-gostkowo