free templates joomla
Polski (PL)Deutshland(de)English (UK)

Projekt w ramach RPOWKP

Zdobyliśmy uznanie komisji konkursowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007-2013, dla projektu pn. "Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej technologii budowy domu pasywnego według autorskiego systemu HEBAN".      

   pasek-loga

Przedmiotem projektu będzie przeprowadzenie i wdrożenie wyników badań przemysłowych z zakresu weryfikacji konstrukcji przegród zewnętrznych oraz systemu ich łączenia na potrzeby uruchomienia produkcji domów pasywnych w przedsiębiorstwie HEBAN domy z drewna.

Badania przemysłowe wykona Instytut SP SITAC, mający siedzibę w Karlskronie w Szwecji. Jest to jednostka wyspecjalizowana w przeprowadzaniu badań dla przemysłu budowlanego - reprezentuje m.in. Szwecję w Europejskiej Organizacji ds. Aprobat Technicznych (EOTA) oraz Unii Europejskiej ds. Aprobat Technicznych w Budownictwie (UE-Atc). SP SITAC jest częścią SP Technical Research Institute of Sweden, jednego z najbardziej znanych instytutów badawczych w Europie. Głównym udziałowcem tego instytutu jest Państwo Szwedzkie. 

W ramach części wdrożeniowej projektu zostanie przeprowadzona:

  • ocena technologii z punktu widzenia jej przydatności ekonomicznej,
  • wdrożenie właściwej technologii wytwarzania i dokumentacji produkcyjnej przeznaczonej do celów komercyjnych,
  • opracowanie projektu budowlanego domu pasywnego w oparciu o wyniki fazy badawczej i parametry przestrzenne oraz materiałowe opracowanych przegród zewnętrznych i systemu ich łączenia.    

logos-dom-dla-kowalskiegologos-osada-borowieckalogos-osiedle-gostkowo